10 клас. АІ-2.Медичні засоби індивідуального захисту.


ХІД УРОКУ

ВСТУП. При ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а також населення, що може попасти під вплив негативних чинників надзвичайних ситуацій для надання першої медичної допомоги призначена АІ-2. Аптечка за своїм складом призначається для оснащення формувань Цивільної оборони України, формувань інших органів виконавчої влади, які залучаються до участі у ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.
 Сьогодні ви познайомитеся   із  медичними  засобами  індивідуального захисту, які  розміщені  у  індивідуальній  аптечці.
Записуємо тему уроку в зошит.

ТЕМА: Медичні  засоби  індивідуального захисту. Аптечка  індивідуальна АІ-2

МЕТА: Продовжити  знайомство про принципи  та  заходи  захисту  населення від наслідків НС. Познайомитися  із  медичними  засобами  індивідуального захисту, які  розміщені  у  індивідуальній  аптечці.

Пояснення нового матеріалу
АПТЕЧКА ІНДИВІДУАЛЬНА МЕДИЧНОГО ЗАХИСТУ - АІМЗ
ЗАПИСАТИ У ЗОШИТ. Аптечка індівідуальна містить медичні засоби захисту і призначена для надання допомоги, самодопомоги, взаємодопомоги в разі поранень і опіків (для знятття болю) і попередження або послаблення уражень фосфороорганічними отруйними речовинами, бактеральними засобами і радіоактивними речовинами. Усі вони розміщені в пеналах, а ті у відповідних гніздах. Пенали мають різне забарвлення  і форму (щоб не переплутати)
Рис.  Аптечка індивідуальна АІМЗ.

ЗРОБИТИ ЗАПИС У ЗОШИТ (№ гнізда, призначення коротко)
гніздо № 1: шприц-тюбик із знеболюваль­ним засобом. Застосовується при різких болях, викликаних пе­реломами кісток, великими опіками і ранами з метою попередження шоку.
гніздо № 2: профілактичний засіб при отруєнні фосфорорганіч­ними речовинами (ФОР).  Знаходиться в круглому пеналі чер­воного кольору (6 таблеток). Приймають одну таблетку за сигналом "Хімічна тривога" - перед тим, як надіти протигаз. При появі і наростанні ознак отруєння прийняти ще одну разову дозу, приймаючи препарат у подальшому через 4...6 год.
гніздо № 3: протибактеріальний засіб  2 призначається для профілактики інфекційних захворювань і при розладі органів травлення після радіаційного опромінення. Знаходиться у висув­ному круглому пеналі без кольору. Приймають його в першу добу після опромінення, при виникненні шлунково-кишкових розладів - по 7 табле­ток за один прийом, і по 4 таблетки в наступні 2 доби.
гніздо № 4: радіозахисний засіб  1  - має профілак­тичний ефект при ураженнях ІВ. Знаходиться у двох восьмигранних пе­налах рожевого кольору (по 6 таблеток у кожному).
За сигналом " Радіаційна небезпека", або перед входом на територію підвищеним рівнем радіації за 35…40 хв. випити 6 таблеток, запивши водою. Захисний ефект зберігається 5...6 год. У разі необхідності (три­вале опромінення або нова загроза) через 4…5 год. (але не раніше) після першого прийому випити ще 6 таблеток.
гніздо № 5: протибактеріальний засіб  1 призначений для за­гальної екстреної профілактики інфекційних захворювань. Знаходиться в двох однакових чо­тиригранних пеналах без кольору (по 5 таблеток в кожному пеналі). Прий­мати його треба при загрозі застосування БЗ або зараженні (ще до уста­новлення виду збудника). Спочатку приймають вміст одного пеналу (5 таблеток), через 6 годин приймають вміст другого пеналу (також 5 таблеток). Разова доза - 5 таблеток одночасно, запиваючи водою. Повторний прийом такої ж дози через 6 год.
гніздо № 6: радіозахисний засіб  2 призначений для осіб, що перебувають у зоні випадання радіо­активних опадів: блокує щитовидну залозу для радіоактивного йоду, що надходить з диханням, продуктами харчування та водою. Знаходиться у чотиригранному пеналі білого кольору (10 таблеток). Приймати по 1таблетці натощак, запиваючи молоком, протягом 10 діб (у випадку аварії на АЕС приймати постійно і ще 8 днів після останнього викиду).
гніздо №7: протиблювотний засіб застосовується після опромінення, а також при нудоті в результаті травми голови, струсу мозку. Знаходиться в круглому пеналі блакитного кольору (5 таблеток). Приймати його рекомендується після опромінення, а також при появі ну­доти після удару в голову (струс мозку) з метою попередження блювоти - 1 таблетку. Якщо нудота не пройшла через 3...4 години, прийняти ще одну таблетку. Можна приймати до 6 таблеток на добу.
 ПІДСУМОК УРОКУ
1. Накресліть схему розташування ліків в АІ-2
2. Ознайомитися з АІ-2 за посиланням
Для закріплення матеріалу пропоную відповісти на запитання
1.Призначення аптечки індивідуальної АІ-2?  
2.Які компоненти аптечки індивідуальної АІ-2?
3.    Яке застосування компонентів АІ-2?
ЗАВДАННЯ. 
 Опрацювати конспект

  
 Сподіваюсь, що за необхідності  ви використаєте отримані знання для допомоги потерпілим.
Я сподіваюсь, що ви попрацювали сьогодні добре, і все зробили. Дякую Вам.



Немає коментарів:

Дописати коментар