7 клас. ДИЗАЙН ПРОМИСЛОВИЙ, Проектування транспортного засобу.



ТЕМА: Дизайн промисловий. Проектування транспортних засобів. Біоніка
Вузлики на пам'ять (уважно прочитайте)
Біоніка – один із напрямів сучасної науки, що вивчає особливості будови й життєдіяльності живих організмів для створення на цій основі нових приладів, механізмів, систем, споруд.
Промисловий дизайн – це конструювання машин та обладнання, інструментів, транспортних засобів, меблів, предметів побуту, посуду.
ХІД УРОКУ
Доброго дня. Вітаю вас на нашому уроку. Давайте зараз  посміхнемось та налаштуємося на приємну роботу.
Сьогодні ми познайомимося з поняттям «промисловий дизайн» та «біоніка» і спробуємо створити дизайн – ескіз автомобіля майбутнього.
На минулих уроках ви дізналися про такий вид творчості людини як дизайн, його види; познайомилися з професією художника-дизайнера. Пропоную пригадати:
-        Як перекладається термін «дизайн»?
-        Що означає це слово?
-        Яким вимогам повинен відповідати дизайнерський виріб?
-        Назвіть види дизайну.

На цьому уроці ми з вами попрацюємо дизайнерами, що розробляють нові моделі авто, пофантазуємо яку форму, конструкцію та колір матимуть транспортні засоби через сто років.




Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про один з напрямів дизайну – промисловий дизайн.
Мета промислового дизайну – створення виробів, якими користується людина в різних сферах життя і які виготовляються промисловими методами.
Ми з вами живемо серед речей і вони повинні бути:
-        Зручними
-        Корисними
-        Красивими
-        Економічними
-        Відповідати своєму призначенню.
Розуміння краси з розвитком людського суспільства змінюються. Для прикладу можна порівняти, скажімо, перші автомобілі із сучасними. 
Щоб створити нові об’єкти, які б відповідали всім цим вимогам, дизайнери звертаються по допомогу до живої  природи. Тож конструювання об’єктів на основі природних форм називається біонікою.
Слово «біоніка»  перекладається з грецької bionелемент життя; той що живе. Зародилась ця наука у 1960р. у м. Дайтон США. Літаки, гелікоптери, підводні човни – принципи їх побудови виявила наука біоніка.
Ідея застосування знань про живу природу для вирішення інженерних задач належить Леонардо да Вінчі, який намагався побудувати літальний апарат з крилами, що махають, як у птахів: орнітоптер.
Сьогодні на уроці ми з вами – промислові дизайнери і наша задача – розробити дизайн-ескіз транспортного засобу майбутнього на основі природних аналогів.
Японські суднобудівники створили корабель, який точно копіює форму кита, тим самим збільшили швидкість його на 25%.
«Підземохід» розробили при вивченні методу «роботи» крота, відомого рекордсмена підземних проходів.
Практична робота
Поетапність виконання завдання (уважно прочитайте)
1)  Задумування транспортного засобу. Вибрати один або два природні об'єкти, проаналізувати форму, конструкцію, спосіб пересування, колір.
2)  Проектування. Уявно спростити, трансформувати природну форму та колір до технічної, яка стане основою створення транспортного засобу.
3)  Розробка дизайн-проекту простим олівцем.
4)  Робота в кольорі, графічно або в об’ємі (за вашим вибором).
У своїх роботах ви можете користуватися таблицями із зображеннями окремих частин авто і малюнками тварин, які можете відшукати в Інтернеті.
На допомогу: Перегляд відеоматеріалу за посиланням «Малюємо транспортний засіб»


(але незабуваємо вам треба добавити елементи, які будуть показувати, що це транспортний засіб майбутнього)
САМОСТІЙНЕ ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОГО ЗАВДАННЯ
Порада від вчителя!!!!! До використання природних форм треба підходити творчо, інакше не вдасться отримати бажаний результат.
ПІДСУМОК НАШОГО УРОКУ
Сьогодні на уроці ми попрацювали як художники дизайнери промислового дизайну і на основі біоніки розробили свої проекти транспорту майбутнього, які зараз і роздивимось.
Спробуйте закінчити  речення:
Мене надихнуло на створення моделі машини…
Я зрозумів, що можу зробити…
Екологічна хвилинка!!!!!! Планета – наш дім! Любіть її та оберігайте, і вона відкриє вам всі свої таємниці! Не дамо зникнути живому на Землі!
ЗАВДАННЯ
Виконати роботу, зробити фото і надіслати мені
до 24 квітня 2020
на електронну адресу
olgabondarenko491@gmail.com


Немає коментарів:

Дописати коментар