8 клас. Романтизм в ОТМ -2 урок

 Ми познайомились з видатними живописцями Франції, Англії та Німеччини. А зараз нас чекає романтичний живопис  художників, мальовничість українських краєвидів і народного побуту в живописі романтизму. Ви ще раз зможете переконатись в тому, що художників-романтиків захоплювали непересічні люди з пристрасним характером, яких вони зображували в моменти надзвичайного напруження духовних сил.

Продовжуємо заповнювати таблицю 

"Художники епохи романтизму"

Романтичний живопис  художників виявився насамперед у пейзажах і портретах.Мистецтвознавчий матеріал
Художники-портретисти у своїх творах намагалися максимально розкрити індивідуальність зображуваного, передати його багатий внутрішній світ та глибину почуттів. 
Так, на портреті Карла Брюллова чарівна молода італійка зриває гроно винограду.
1. Карл Брюллов. «Дівчина, яка збирає виноград»
На картині 2. «Вершниця»  К. Брюллов зобразив двох різних за віком сестер: старшу на вороному коні й молодшу, що з подивом і захопленням дивиться на неї.

Чимало митців тієї доби були пов’язані з Україною. Ліризмом проникнуті образи  живописця Карла Брюллова, наставника багатьох українських художників, які вчилися в Санкт-Петербурзькій Академії мистецтв: Івана Сошенка, Аполлона Мокрицького, Тараса Шевченка та інших. З уроків літератури вам відомо про важливу участь К. Брюллова у долі його улюбленого учня Тараса. Портрет поета Василя Жуковського розіграли в лотерею й виручили 2500 рублів, за які і викупили з кріпацтва Шевченка.


Карл Брюллов. Автопортрет
         







Художник Аполлон Мокрицький, родом з Полтавщини, належав до кола передової української  інтелігенції. Він товаришував з Шевченком і також відіграв значну роль у його долі під час звільнення.
Він створив галерею портретів своїх сучасників, переважно людей творчої праці, а також портрети жінок, які позначені духом романтичної піднесеності.

Аполлон Мокрицький. Портрет дружини
Аполлон Мокрицький. Дівчина на карнавалі (Марія Джіоллі)
Творчість «Ярмарок на Україні»,  художник, німець за походженням. Під час навчання в Санкт-Петербурзькій академії він приїжджав в Україну, де жив у садибі Г.Тарновського в с. Качанівка на Чернігівщині й писав свої етюди й картини. Обдарований юнак познайомився і подружився з Т. Шевченком. Також виконав ілюстрації до першого видання його «Кобзаря» (1840), декілька портретів українського поета.
Картина «Ярмарок на Україні» засвідчила появу незрівнянного майстра тонко зрежисованих побутових сцен. До Штернберга ще ніхто не відтворював Україну з такою гострою спостережливістю і тонким теплим гумором.




Василь Штернбврг. Садиба Г. С. Тарновського в Качанівці







Василь Штернбврг. Пастушок



Твори на українську тематику, а саме «Вітряки в степу», «Ярмарок в Ічні», «Пастушок», «Переправа через Дніпро під Києвом» та інші — є поетичними, що притаманно романтикам, і водночас — реалістичними.


Побутові народно-жанрові епізоди, національний колорит з'являються і
на полотнах художника-живописця Василя Тропініна, який створив унікальну галерею романтичних селянських образів.

Василь Тропінін. Автопортрет






Василь Тропінін. 
Дівчина з Поділля








Ім’я чи не найвідомішого у світі з  художників Івана (Ованеза) Айвазовского нерозривно пов’язане з морем. Він народився в Криму, у Феодосії, у вірменській родині, і залишив рідному місту в дар свій будинок-галерею та 125 картин. Українська тематика відображена художником у картинах «Чумацький обоз», «Український пейзаж». 
З шести тисяч художніх творів І.Айвазовського більшість — морські пейзажі (марини).
Мистецька скарбничка
          Марина— різновид образотворчого мистецтва, що спеціалізується на зображенні подій на морі — баталій, спортивних змагань, природних явищ тощо. Предметом зображення мариністики є морська стихія, її стан. Інакше — морський пейзаж.
          Художника, який малює море, називають мариністом.

Перегляд відео. «І.Айвазовський. Народжені в Україні»  за посиланням

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД УЧИТЕЛЯ!!!
Це цікаво знати!
 «Дев'ятий вал» — знакова картина великого мариніста. На ній зображено море після жахливого нічного шторму й людей, які зазнали корабельної аварії. Промені сонця освітлюють величезні хвилі, найбільша з яких — дев'ятий вал. Люди намагаються врятуватися на уламках щогли. Кожна деталь говорить про велич і могутність морської стихії та безпорадність перед нею людини. Теплі тони картини роблять море не таким суворим і дають глядачеві надію, що потерпілі будуть урятовані. Картина стала символом сили духу та волі в літературі й мистецтві.
Перегляд відео.   Відеоекскурсія
 «Море Айвазовського» за посиланням

«Сходинка творчості». Виконання творчого завдання за бажанням
Спробуйте  себе в ролі художника-мариніста. Створіть пейзаж-марину (акварель)
ЗАВДАННЯ
1. Заповнити таблицю, зробити фото таблиці та відправити мені 
2. Виконайте одне з двох творчих завдань – за бажанням 
Чекаю фото ваших  робіт


Немає коментарів:

Дописати коментар